Vikipedi:İş birliği projesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Good Article collaboration.svg


İş birliği projesi

"Birlikten kuvvet doğar."

İş birliği projesi nedir?
Kısayol:

İş birliği projesi, Vikipedi topluluğunun her hafta belli bir konu üzerinde iş birliği yaparak çalışmasından meydana gelen bir projedir. Her haftanın ilk günü başlayan proje, haftanın son gününde tamamlanır ve proje kapsamında yapılan katkılar, proje sorumluları tarafından değerlendirilerek puanlanır. Yapılan puanlamalar sonucunda kullanıcılar, haftalık ve yıllık olarak Vikipedi içerisinde çeşitli ödüllerin sahibi olur.

İş birliği projesi'ne katılmak için katılımcılar ve sıralama kısmına kullanıcı adınızı eklemek yeterli olacaktır. Yeni kayıt olmuş veya herhangi bir konuda yardım isteyen kullanıcılar; projenin tartışma sayfasına veya proje sorumlusu olan Cem Rize, Mecnun112 ve Mukaddime'nin mesaj sayfasına mesaj bırakabilirler. Diğer taraftan, siz de ilerisi için yeni proje adayı gösterebilir veya proje adayları için görüş belirtebilirsiniz.

Barnstar of Diligence Hires.png Ödüller (kazananlar/koleksiyon) Human-applications-office.svg Haftalık maraton GA candidate.svg Bir proje önerin! Gnome-applications-office.svg Arşiv Nuvola Red Plus.svg Kırmızı bağlar
%0
İlerleme: 0/50 dosya

2019'un 38. hafta İş Birliği Projesi: Çift maddelerin birleştirilmesi

Bu iş birliği projesi, 16 Eylül 2019 günü saat 00:00 (UTC)'da başlayacak ve 23 Eylül 2019 günü saat 02:59'da (UTC+3) bitecektir. bitecektir.

Amacı ve hedefi

Proje sonunda, proje başlangıcı itibarıyla 54 (an itibarıyla 59) olan çift madde sayısını sıfıra indirmektir.

Şartlar ve puanlama

Birleştirme işlemi gerçekleştirilirken adı uygun olan madde altında birleştirme yapılmalı, bilgi kaybı olmamalı ve eski maddeye geçmiş birleştir şablonu eklenmelidir.

  • Birleştirme sonucunda maddeye eklenen her 3.000 baytlık kısım için: +10 puan
  • Birleştirme sonucunda maddeye eklenen kısım 3.000 bayttan azsa: +5 puan
  • Silinmesi için işaretlenen madde için: +3 puan
  • Birleştirmede bilgi kutusu eklenirse: +5 puan
  • Birleştirmede eklenen her kaynak için: +3 puan
  • Birleştirmede eklenen her kategori için: +2 puan
Yeni katılımcılar
  • Daha önce hiçbir projeye katılım gerçekleştirmemiş olan kullanıcılar, ilk katılımlarına özel olarak +50 katılım puanı ile her bir katkılarında yukarıdaki puanlarına ek olarak +1 puanla ödüllendirilecektir.

Katılımcılar ve sıralama

Aşağıdaki tabloya kendi kullanıcı adınızı ekleyerek projeye katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.