Vikipedi:İş birliği projesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Good Article collaboration.svg


İş birliği projesi

"Birlikten kuvvet doğar."

İş birliği projesi nedir?
Kısayol:

İş birliği projesi, Vikipedi topluluğunun her hafta belli bir konu üzerinde iş birliği yaparak çalışmasından meydana gelen bir projedir. Her haftanın ilk günü başlayan proje, haftanın son gününde tamamlanır ve proje kapsamında yapılan katkılar, proje sorumluları tarafından değerlendirilerek puanlanır. Yapılan puanlamalar sonucunda kullanıcılar, haftalık ve yıllık olarak Vikipedi içerisinde çeşitli ödüllerin sahibi olur.

İş birliği projesi'ne katılmak için katılımcılar ve sıralama kısmına kullanıcı adınızı eklemek yeterli olacaktır. Yeni kayıt olmuş veya herhangi bir konuda yardım isteyen kullanıcılar; projenin tartışma sayfasına veya proje sorumlusu olan Cem Rize, Mecnun112, Mukaddime ve ToprakM'nin mesaj sayfasına mesaj bırakabilirler. Diğer taraftan, siz de ilerisi için yeni proje adayı gösterebilir veya proje adayları için görüş belirtebilirsiniz.

Barnstar of Diligence Hires.png Ödüller (kazananlar/koleksiyon) Human-applications-office.svg Haftalık maraton GA candidate.svg Bir proje önerin! Gnome-applications-office.svg Arşiv Nuvola Red Plus.svg Kırmızı bağlar
%16.2
İlerleme: 81/500 madde

2019'un 12. hafta İş Birliği Projesi: Kategori:Gereksiz parametre içeren kaynak kullanan sayfalar kategorisindeki maddelerin kaynak hatalarının giderilmesi

Bu iş birliği projesi, 18 Mart 2018 günü saat 03:00'da (UTC) başlayacak ve 25 Mart 2018 günü saat 02:59'da (UTC) bitecektir.

Amacı ve hedefi

  • Proje başlangıcında 1257 adet olan kaynak hatalı madde sayısını sıfırlamak.

Yapılabilecekler ve puanlama

  • Kaynak hatası giderilen her madde için 1 puan verilir.
  • Maddelerde genel düzenleme yapmak gönüllüdür, madde ile uğraşırken göze çarpan değişikliklerin yapılması, kategori eklemeleri, eksik iç bağlantıların verilmesi vb. tercih edilir, ancak bu düzenlemelere puan verilmeyecektir.
Yeni katılımcılar
  • Daha önce hiçbir projeye katılım gerçekleştirmemiş olan kullanıcılar, ilk katılımlarına özel olarak +10 katılım puanı ile ödüllendirilecektir.

Katılımcılar ve sıralama

Aşağıdaki tabloya kendi kullanıcı adınızı ekleyerek projeye katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.