Page move-protected

Vikipedi:Deneme tahtası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Belgeleme[gör] [değiştir] [geçmiş] [temizle]

ÜNİ-PA Üniversite Pazarlama & Bilgisayar İnternet Ticaret A.Ş.

Ünipa A.Ş., kurulduğu 1993 yılından bu yana 25 yıldır kurumsal yazılımlar geliştirerek bilgi teknolojileri alanında hizmet vermektedir. Başta hastane bilgi sistemlerini geliştirmiş olup devamında üniversite ve belediye bilgi sistemleri alanında sektörün öncü firmalarından birisi haline gelmiştir. Şirket, sektörel tecrübesi ile yurtiçinden, yurtdışında üniversitelere hizmet vermekte olup üniversite alanında pazarının önemli bir kısmını elinde bulundurmaktadır. Bünyesinde yer alan uzman yazılım ve bilgisayar mühendisi kadrosu ile güçlü bir ekibe sahiptir.

Merkezi, Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü binasında yer alan şirketin, yazılım ekibi Ege Üniversitesi Teknokent bünyesinde çalışmaktadır. Konum bakımından üniversite ve akademik personelle iç içe olduğu için AR-GE çalışmaları konusunda kaynak oluşturan bir ekosisteme sahip durumdadır.

Ünipa’nın geliştirdiği başlıca yazılım modülleri Üniversite Bilgi Sistemleri Ana Modülü, Enstitü Bilgi Sistemi, Bologna Bilgi Sistemi, Online Tahsilat Bilgi Sistemi, Anket Bilgi Sistemi, Mobil Öğrenci Bilgi Sistemi (IOS/Android), Ek Ders Bilgi Sistemi, Yabancı Diller Bilgi Sistemi (Hazırlık), Değişim Programları Bilgi Sistemi (Erasmus/Farabi/Mevlana), E-Devlet Entegrasyonu, Dinamik Raporlama Bilgi Sistemi, Mezun Bilgi Sistemi, Tıp Fakültesi Bilgi Sistemi, Yönetici Bilgi Sistemi, Personel Bilgi Sistemi, Maaş Bilgi Sistemi alanındaki yazılım ürünleridir.