Vikipedi:Köy çeşmesi (teknik)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Köy çeşmesi bölümleri
Crystal Clear app ktip.svg Preferences-system.svg Edit-find-replace.svg Chat bubbles.svg
Teklifler +
Politikalar haricindeki tüm teklifler
Teknik +
Teknik tartışma, konu ve yardım istekleri
Politika +
Politikalarla ilgili tartışma ve teklifler
İlginize +
Diğer bölümler için uygun olmayan konular
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
ekle | izle | ara
Arşivdeki tartışmalara atıfta bulunarak devam edebilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!.
Kısayol:

Kontrol edilmiş olarak işaretle[kaynağı değiştir]

Son değişikliklerde, yeni bir sayfa açılmışsa ve bu sayfaya gittiğimizde; sayfanın sağ alt köşesinde "Kontrol edilmiş olarak işaretle" diye bir bağlantı çıkıyor. Benzer şekilde yine son değişikliklerde, yeni açılmış maddelerin yanında kırmızı bir ünlem işareti var. Bunlar, bizim sürüm kontrolü uygulamasına geçince terk ettiğimiz hususlar. Kaldırılmaları mümkün müdür?--RapsarEfendim? 02.26, 27 Aralık 2018 (UTC)

@Superyetkin ya da @HastaLaVi2 bakabilir mi? Sorun devam etmekte.--RapsarEfendim? 07.11, 5 Mart 2019 (UTC)
  • @HakanIST, sen bakabilir misin?--RapsarEfendim? 06.57, 23 Mart 2019 (UTC)
    @Rapsar, kusura bakmayın son dönemde okulum oldukça yoğundu buralara uğrayamadım. Ama dediğiniz şeyin çözümü css koduyla yapılabilecek bir şey. Ben hep hatırladığım kadarıyla bu durum böyleydi. Eğer kaldırılması isteniyorsa, ben kendi sayfamda bir kod ekledim, denedim. Çalışıyor yani geçirebilirim asıl common dosyasına. ~ Z (m) 02.31, 8 Mayıs 2019 (UTC)
@HastaLaVi2, daha önceleri de kullanmadığımız için kaldırılmıştı ancak her nedense geri eklenmiş. Kaldırabilirsin diye düşünüyorum. Teşekkürler şimdiden.--RapsarEfendim? 04.27, 8 Mayıs 2019 (UTC)

AWB ile yapılan değişiklikleri gizleme[kaynağı değiştir]

Arkadaşlar AWB ile yapılan değişiklikleri izleme listemde nasıl gizlerim? İzleme listemin çoğu Vikiçizer ve Teacher'in yaptığı AWB değişiklikleri ile doluyor, bu değişiklikleri gizlemem mümkün mü, beni ilgilendiren diğer değişiklikler. Bot değişikliklerini ve küçük değişiklikleri de gizledim ama yine de görünüyorlar. Mukaddimeileti 10.29, 5 Şubat 2019 (UTC)

By erdo can AWB değişikliklerini gizlemek için şöyle bir kolaylık oluşturmuş. --Théoden ileti 12.24, 5 Şubat 2019 (UTC)
İşe yaradı sanırım, teşekkürler Theoden. Mukaddimeileti 12.34, 5 Şubat 2019 (UTC)
Bu kullanılınca da hem awb kullanan kullanıcının katkıları gözükmüyor hem son değişiklikler sağlıklı sonuç vermiyor. --Hedda Gabler (mesaj) 19.12, 6 Şubat 2019 (UTC)
@HakanIST'in bir fikri vardı, bot-gibi (bot-like) kullanıcılara bir kullanıcı grubu tanıma ile ilgili. Nedir son durum diye kendisini pingliyorum, burada uygulanabilirliği var mı? --Vikiçizer (mesaj) 19.16, 6 Şubat 2019 (UTC)
Bildiğim kadarıyla (bot) hakkı insanlara editlerini bot olarak işaretleme izni veriyor. (bot) izni olan birisi editlerini title=&action=edit&bot=1 yoluyla bot olarak işaretleyebiliyor ve öte yandan işaretlemedikleri editler hala gözüküyor. İnsanlara bot hakkı verip AWB'nin bir şekilde tüm editleri bot olarak işaretlemesini sağlamak lazım. (AWB'nin öyle bir özelliği var mı bilmiyorum, hiç kullanmadım) erentar 02.41, 8 Mart 2019 (UTC)
  • Yeri gelmişken, neden bot hesabı alınmadığı sorusunu de sorayım bari. Malum, bu değişiklikler insan ilgisi gerektirecek değişiklikler değil (şablon yönlendirmelerini giderme mesela).--RapsarEfendim? 20.14, 6 Şubat 2019 (UTC)
Acaba bu değişikliklikleri etiketlersek ayarlardan da etiketi belirtirsek filtrelenmez mi? --Hedda Gabler (mesaj) 20.51, 7 Şubat 2019 (UTC)
Ben de Rapsar gibi düşünüyorum. Eskiden bot hesabı alınıyordu, o zorunluluk kaldırılmış tamam, ama böyle çokça kullanılan botlar için bot hesabı alınabilir bence. Mukaddimeileti 12.21, 8 Şubat 2019 (UTC)
Hedda Gabler'in dediği gibi belki bu değişiklikler küçük değişiklik olarak kaydedilirse görülmez belki. Mukaddimeileti 12.27, 8 Şubat 2019 (UTC)
@Mukaddime, daha önce bu soruyu yönelttiğimde "bu değişiklikler insan kontrolüne muhtaç" deniyordu. Şu anda AWB değişikliklerinin yarısından fazlası, insan kontrolüne muhtaç olmayan değişiklikler. Bot kullanma yetkisini herkese vermiyoruz ama bot gibi hareket eden AWB kullanma yetkisi herkese açık. Bot başvurusu rededdilen bir kullanıcının AWB kullanarak gayrıresmî bir bot işletmesinin önünde hiçbir engel yok mesela. Yahut hiç bor başvurusunda bulunmadan, bot gibi hareket edilmesinin önünde de hiçbir engel yok. Bir tek ben mi burada bir sorun olduğunu düşünüyorum?--RapsarEfendim? 19.49, 8 Şubat 2019 (UTC)

Küçük i[kaynağı değiştir]

Sağ üst bölümdeki "İzleme listem" bağlantısı küçük i ile yazılmış (böyle değildi sanki?). Yine Translatewiki'de bakıp bulamadım. Düzeltebilen olursa iyi olur.--Sayginerv-posta 06.19, 23 Mart 2019 (UTC)

Tamamı küçük harfle başlıyor oradaki bağlantıların?--RapsarEfendim? 06.36, 23 Mart 2019 (UTC)
Bende düzeldi kontrol edebilir misin? @Sayginer.-- Hakan·IST 06.53, 23 Mart 2019 (UTC)
Tamamdır @HakanIST --Sayginerv-posta 08.40, 25 Mart 2019 (UTC)

Kimya kutusu[kaynağı değiştir]

Merhabalar, buradaki şablonun gözden geçirilmesi mümkün müdür? Bazı konularda hata veriyor (örn:En alttaki diğer işlveler kısmı) ve ingilizce versiyonuna göre eksik. Fakat nasıl değiştirilebileceğini ben bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Euphemia (mesaj) 22.25, 15 Nisan 2019 (UTC)

Madde girişinde kategori[kaynağı değiştir]

Bazı kentlerle ilgili maddelerin girişinde koordinat kategorisi görüyorum (Mersin, Adana, Hatay, Izmir, İstanbul, Samsun gibi) Kategori madde başlığında olmaz. Bu kategori sanırım bilgi kutusundan aktarma. (Antalya Ankara bilgi kutularında koordinat yok. Girişte de koordinat kategorisi de yok)

Bilgi kutusu 2006 da oluşturulmuş. Düzeltip te koordinatları bilgi kutusu içine çekersek iyi olur diye düşünüyorum. İyi çalışmalar. Nedim Ardoğa (mesaj) 08.39, 30 Nisan 2019 (UTC)

Düzeltildi, teşekkürler. --Superyetkinileti 15.09, 30 Nisan 2019 (UTC)

Müze bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Anadolu Medeniyetleri Müzesi bilgi kutusunda "İfade hatası: Beklenmedik < operatörü" şeklinde bir uyarı var. Aynı uyarı diğer müze bilgi kutularında da var. Oysa kaynakta < operatörü yok. Bilgi kutusu editörleri bu konuyla ilgilenebilirler mi? Teşekkürler. Nedim Ardoğa (mesaj) 12.55, 6 Mayıs 2019 (UTC)

Konum bilgilerinin Vikiveri'den gelmesi sağlandı. --Superyetkinileti 16.16, 8 Mayıs 2019 (UTC)

Multilingual Shared Templates and Modules[kaynağı değiştir]

Hello tr-wiki community! (Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.)

I recently organized a project to share templates and modules between wikis. It allows modules and templates to be “language-neutral”, and store all text translations on Commons. This means that it is enough to copy/paste a template without any changes, and update the translations separately. If someone fixes a bug or adds a new feature in the original module, you can copy/paste it again without any translation work. My bot DiBabelYurikBot can help with copying. This way users can spend more time on content, and less time on updating and copying templates. Please see project page for details and ask questions on talk page.

P.S. I am currently running for the Wikimedia board, focusing on content and support of multi-language communities. If you liked my projects like maps, graphs, or this one, I will be happy to receive your support. (any registered user group can vote). Thank you! --Yurik (🗨️) 07.47, 11 Mayıs 2019 (UTC)

Çok Dilde Paylaşılan Şablonlar ve Modüller[kaynağı değiştir]

Selam tr-wiki topluluğu! (Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.)

Son zamanlarda vikiler arasında şablon ve modülleri paylaşacak bir proje organize ettim. Modüllerin ve şablonların “tarafsız bir dil”e sahip olmasını sağlar ve tüm metin çevirileri Commons'ta saklar. Bu, bir şablonu herhangi bir değişiklik yapmadan kopyalayıp yapıştırmanın ve çevirileri ayrıca güncellemenin yeterli olduğu anlamına gelir. Birisi bir hatayı düzeltirse veya orijinal modülde yeni bir özellik eklerse, herhangi bir çeviri çalışması yapmadan tekrar kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Botum DiBabelYurikBot, kopyalamaya yardımcı olabilir. Bu sayede, yazarlar içeriğe daha fazla, şablonların güncellenmesi ve kopyalanması için daha az zaman harcayabilir. Lütfen detaylar ve sorularınız için proje sayfasında tartışma sayfasına bakınız.

Not; ben Wikimedia kurulu için çok dilli toplulukların içeriğine ve desteğine odaklanarak çalışıyorum Haritalarımı veya grafiklerim gibi projelerimi beğendiyseniz, desteğinizi almaktan memnuniyet duyarım. (herhangi kayıtlı kullanıcı grubu oy verebilir). Teşekkür ederim! --Yurik (🗨️) 07.47, 11 Mayıs 2019 (UTC)

Çeviri: --ToprakM 11.25, 11 Mayıs 2019 (UTC)

BayrakIOCsporcu şablonunda sorun[kaynağı değiştir]

{{BayrakIOCsporcu}} şablonunun kullanıldığı maddelerde(örn) şablon (...) Olimpiyatları'nda'nda (...) şeklinde bir çıktı veriyor 'nda ifadesi tekrarlanıyor ben çözemedim birisi yardımcı olabilir mi? --By erdo can • msj 19.03, 18 Mayıs 2019 (UTC)

Düzeltildi, teşekkürler. --Superyetkinileti 19.23, 18 Mayıs 2019 (UTC)

Mobilden çıkış sorunu[kaynağı değiştir]

Mobilden çıkış yaparken sorun yaşanıyor, tekrar bir bağlantıya tıklamak gerekiyor. Sorun burayla mı alakalı acaba?--Kingbjelica (mesaj) 00.30, 30 Mayıs 2019 (UTC)